star pin calendar graph magnify mail pdf phone printer shield error arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down

Zrealizowane inwestycje

Oboźna

Maslicka 207

Łukowa

Kręta

Obiekt będący siedmiopiętrowym budynkiem mieszkalnym z lokalami usługowymi w parterze. Zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Słowiańskiej i Krętej budynek zaprojektowany został w bezpośrednim sąsiedztwie starszych kamienic. Jak wszystkie projekty deweloperskie naszej spółki tak i ten w całości jest realizowany dzięki schematom organizacyjnym opisanym w dalszej części niniejszego opracowania. Przewidywany termin zakończenia realizacji to drugi kwartał 2013r. Budynek zaprojektowano w stylu minimalistycznym z wertykalnym układem elewacji podkreślonym układem otworów okiennych. Wertykalny układ elewacji wyróżniony jest dodatkowo wprowadzoną kolorystyką elewacji wyraźnie zaznaczającą wykusze. Obiekt przewidziano, jako żelbetowy w technologii monolitycznej posadowiony na płycie fundamentowej. Konstrukcję kondygnacji nadziemnych zaprojektowano, jako słupowo-ryglową usztywnioną żelbetowym trzonem klatki schodowej i szybu windowego. Warto wspomnieć, iż realizacja przedmiotowej inwestycji wymagała opracowania opinii i ekspertyz oceniających stan techniczny sąsiedniej zabudowy, które zostały wykorzystane podczas planowania układania mieszkanki betonowej ścian szczytowych przylegających do istniejących budynków. Ze względu na znajdujące się w poziomie posadowienia elementy starej zabudowy tj. fragmenty murów przedwojennej kamienicy, grunt do głębokości ok. 3 m p.p.t. zmuszeni byliśmy traktować, jako nasyp niekontrolowany. Ostatecznie podłoże gruntowe pod płytą fundamentową wzmocnione zostało kolumnami betonowymi. Aby zapewnić wymaganą ilość miejsc postojowych wystąpiono o zgodę Prezydenta Miasta na za warcie porozumienia, które umożliwiło nam zagospodarowanie sąsiedniego podwórka. Dzięki temu, zaniedbane podwórko zabudowane zostanie wielostanowiskowym parkingiem naziemnym, elementami zieleni a przede wszystkim ogólnodostępnym placem zabaw.

Rydygiera

Budynek mieszkalny wielorodzinny o podwyższonym standardzie, zrealizowany, jako kolejna inwestycja deweloperska naszej Spółki, zlokalizowany przy ul. Rydygiera we Wrocławiu. Podobnie jak w poprzednim przypadku cały proces inwestycyjny, włączając w to prace projektowe, kwestie formalnoprawne, zarządzanie i utrzymanie placu budowy, zależny był od struktur naszej spółki. W obiekcie poza przestronnymi apartamentami przewidziano lokale usługowe w parterze i miejsca postojowe w dwupoziomowym garażu podziemnym. Budynek oddano do użytku w marcu 2012r. Budynek nawiązuje wysokością gzymsu do sąsiedniej kamienicy a formą ostatniej kondygnacji do powstającego właśnie obiektu. Ab y podwyższyć optycznie bryłę apartamentowca zastosowano jasne kolory okładzin elewacyjnych, pionowe rzędy wąskich okien, brak podziałów pionowych i zaokrąglone narożniki. Wcięcia urozmaicające bryłę, wynikające z warunków nasłonecznienia obłożone są tym samym materiałem elewacyjnym lecz w ciemniejszym kolorze. Charakter architektury, wysokiej jakości materiały wykończeniowe, dawać mają wrażenie prestiżu mieszkania w centrum miasta. Monolityczność, dostojność, jasne kolory odwracają uwagę od stosunkowo niewielkich gabarytów. Pionowy rytm okien i paneli elewacyjnych tworzy jednorodną strukturę budynku a elementami decy dującymi najsilniej o charakterze architektury są loggie przesłonięte roślinnością uzupełniającą ubytki w bryle. Konstrukcję obiektu przewidziano, jako mieszaną płytowo-słupową oraz płytowo ramową wraz ze ścianami żelbetowymi usztywniającymi w postaci szybów windowych i klatek schodowych, dodatkowo pojawiają się układy trzpieni i podciągów. Ze względu na trudności wynikające z ograniczonej przestrzeni placu budowy zdecydowano się na wykorzystanie technologii ścianki szczelinowej, jako zabezpieczenia wykopu, dzięki czemu znacznie skrócono czas realizacji kondygnacji podziemnych oraz związany z ich wykonaniem koszt. W ramach całego zamierzenia wykonano w oparciu o poszumienie z organami administracji miasta przebudowę fragmentów jezdni i chodników ulic Drobnera, Rydygiera i Śrutowej.

Grójecka

Pierwsza zrealizowana przez naszą spółkę inwestycja na terenie Wrocławia, będąca budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym. Zlokalizowany przy ul. Grójeckiej obiekt został oddany do użytku w październiku 2010r. W przypadku tej in inwestycji nasza spółka wystąpiła w roli generalnego wykonawcy odpowiedzialnego za wszelkie prace budowlane i kwestie formalnoprawne oraz inwestora realizującego własny projekt deweloperski. Architektura budynku nawiązuje swoją bryłą do charakterystycznej dla Wrocławia zabudowy wielorodzinnej z czasów przedwojennych, o prostej formie domu z dwuspadowym dachem i ograniczonym okapie. Z kolei wyraziste połączenie jasnego tynku z ciemną blachą cynkową nadaję budynkowi nowoczesnego wyglądu i wyróżnia go na tle otaczającej zieleni. Obiekt zaprojektowany został, jako posadowiony na płycie fundamentowej, częściowo podpiwniczony, o konstrukcji tradycyjnej murowanej z pojawiającymi się miejscowo elementami żelbetowymi. Ze względu na wysoki poziom zwierciadła wód gruntowych wykonanie prac ziemnych wymagało zastosowania ścianek szczelnych.

Kontakt

Aktualności

29 maja 2020

Główna 45 z lotu ptaka

Zobacz jak wygląda inwestycja „Główna 45” z lotu ptaka i umów się na oglądanie gotowych mieszkań! https://www.youtube.com/watch?v=8siXtDojMKE&feature=youtu.be Stabłowice to wyjątkowo…

Czytaj dalej